Це на нашому жаргоні такий робітник або робітниця, що погано працюють, бо живуть в омані того, що вони потрібні компанії більш, ніж компанія їм.

«Я тут не надовго», – внутрішня команда собі розслабитися і робити тільки мінімум, за який, власне, платять. Торг з компанією, яка надала роботу: ви ще зацікавте мене – тоді я розкриюсь і покажу, який я співробітник. Зробіть перший крок, а потім я.

Один нюанс: компаній, які надають роботу, набагато менше, ніж співробітників, які її шукають – так хто кому більш потрібен?..

Уявіть себе на місті керівника. Якщо немає такого досвіду, згадайте дитинство та компанію друзів, куди приходив новачок. Хто повинен докласти зусиль, щоб сподобатися: новачок або вся ваша команда?

Ще одна пастка тимчасовості: що такий працівний не повністю виробляєте ресурси, які у нього є тут і зараз, тобто не довкладає маніпуру. Прикрість ситуації в тому, що енергія, котру людина начебто хочете заощадити, не має властивості накопичуватися, вона як продукт, котрий швидко псується: потребує термінового застосування або починає зникати – в прямому сенсі. З’являється роздратування на роботу, колег, керівництво. Почуття впусту витраченного часу, тривога. Тільки корень проблеми не в оточуючих людях, а у відсотності тотальності до вибранної справи.

Найцінніше, що втрачає тимчасовик – це досвід, який не отримує, та марно витрачений час.

 

Тому навіть якщо ви прийшли в компанію з відомою тільки вам метою, на короткий термін, – ліпше докласти зусиль в роботі, саме тоді ви отримаєте максимум за відведений час.

 

Навіщо отримувати меньше, якщо можна більше? 😉

І навіть якщо буде зрозуміло, що компанія не влаштовує вас, то краще це побачити раніше.

 

А наскільки компаніям не вигідний тимчасовий співробітник?

Онлайн-магазин взуття Zappos встановили правило для нових співробітників. Коли кандидат на етапі випробовуваного терміну (його вже обрали з усіх інших кандидатів, прийняли на роботу, витратили декілька тижнів на навчання), Zappos пропонує йому звільнитися. Не просто звільнитися, а отримати заробітну плату за час навчання, бонуси в розмірі місячного окладу ( приблизно 2000 доларів) – все це просто за щоб ви пішли. Треба лише пройти останню співбесіду перед звільненням та відмовитись від права знову працевлаштовуватись в Zappos.
Оцініть рішення!
Працівник, який вирішивши отримати легкі 2000 доларів, в довгостроковій перспективі може обійтись компанії набагато дорожче. В галузі, дивлячись на статистику, заміна одного співробітника коштує приблизно 4000 доларів, а загальні втрати від невдалого найму працівника можуть досягати 25 000 доларів.

… До речи, менше 1% нових співробітників Zappos прийняли пропозицію та звільнилися.

 

Стан тимчасовності потрохи лишає впевненності.
Коли він йде зсередени, з власного вибору недо-вкладатися, то може розхитати сильніше, ніж і так динамічні зовнішні обставини.

Саме тому і рекомендуємо віддаватися справі, якою вирішіли займатися, по-справжньому. А якщо вона не подобається, то і кидати без сумнівів, але з новим досвідом, який вже не буде потреби повторювати.

 

Галина Хэнсон