Для людини, яка займається розвитком силових рис, досвід поєдинків є незамінним. Можна довго тренуватися в залі, докладати зусиль та удосконалювати техніку, але тільки в спарингу можливо побачити свої напрацьовані здатності. Людина навчається в один момент зібрати сили та проявити себе на максимум. Поєдинок неможливо відкласти з приводу поганого самопочуття або переграти, тому що несподобалось… В спарингу нема місця образам, надіям що хтось допоможе або зробить за тебе.

Все це дає відчуття фатальності. Та саме такі умови дозволяють прожити пікові войовничі почуття.

На перший погляд може здаватися, що такий досвід потрібен тільки спортсменам, воїнам або в спорті. Але це не так. Через поединки людина навчається міняти свою модальність спілкування в складних та несподіваних ситуаціях, протистояти психологічному тиску, швидко підбирати найкращі методи та техніки для вирішення питань, не зупинятися у досягненні своїх цілей. Поступово особистість формує схильність йти вперед, незважаючи на страхи або сумніви, у випадку самооборони на вулиці, важких ділових перемовинах або змаганнях.

Через поєдинок ми також вчимось у наших спаринг-партнерів новим технікам, комбінаціям, формам поведінки. Часто опоненти в поединках стають друзями в житті.

на відео представлена підборка боїв з мого періоду змагань по кіокушен карате.
З повагою та благодарністю до суперниць, тренерам та друзям по татамі.
Інструктор ШСТ «Абхая» Людмила Синенко

Людмила Синенко