Що може бути спільного між ними? Як йога, де основні атрибути – це коврик, блокнот та ручка, може бути пов’язана з дуже активними заняттями, на яких навіть ніколи присісти?

dance

Танці

На зайняттях викладач вчить висловлювати емоції через рухи. Навіть простий оберт або рух голови має бути красивим та чуттєвим.  Без проживання почуттів танець перетворюється в нудний набір рухів. Пристрасть та натхнення  –це не лише демонстрація форми. Приваблює той танець,  де почуття справжні або близьки до них.Тобто в танцюриста є потрібний досвід та він може звертатися до нього за своїм бажанням.

 

muaytai

Бойові мистецтва

Необхідність контролю емоцій в бойових практиках очевидна. Досягти успіху може тільки той, хто в достатній мірі володіє войовничістю, напором та дисципліною.

Чим далі йде поглиблення в навчання, тим більш ювелірним повинен ставати рівень контролю. Нерішучій адепт у цій сфері вчиться поверхньо. Занадто агресивний травмує тіло та потроху втрачає спаринг-партнерів. Йому також буде складніше досягти майстерності.

В муай-тай, наприклад, вчать бити довго, сильно, терпіти та шукати слабке місце в обороні супротивника, щоб рано чи пізно фактично зім’яти його оборону. В деяких видах рукопашних боїв навпаки: треба розслаблено обтікати противника, наносячи хаотичні удари. В ізраїльській системі крав-мага, крім техніки, під час агресивної атаки вчать кричати та кликати на допомогу, заздалегідь думати про можливих свідків.

Тобто потрібен певний рівень володіння своїми емоціями. Його можна напрацьувати на тренуваннях.
Спектр бойових систем широкий, але наскільки б вони не відрізнялись, у них є одна базова складова: той хто не оволодів своїми емоціями, достаньо рано вибувае з гри

 

parkour

Паркур

Паркур – це мистецство швидкого руху на смузі перешкод в місті, без залучення додаткових засобів, лише завдяки своєму тілу. Це там люди стрибають з висоти, перелітають перешкоди, роблять акробатичні трюки та швидко рухаються далі. Може виникнути думка, що це задоволення для адреналіново залежних. Можливо навіть, що прагнучі гострих відчуттів вони стрибають з даху на дах щодня. Але в перегонах професіоналами стають лише ті, хто в тривалих спокійних тренуваннях розвивають координацію та спритність свого тіла. З більш складною смугою перешкод, паркурщік повинен бути більш спокійним та витриманим.

Знайомий професіонал поділився своїми відчуттями:

«Ми отримуємо задоволення від злагодженої роботи тіла, його свободи та відчуття польоту в момент виконання трюку. Річ не в адреналіні, а саме навпаки: весь кайф – в спокої»

Щоб засвоїти техніку та пройти смугу перешкод, треба вміти зібратися, внутрішньою дисципліною привести себе у врівноважений стан

Йога

Слово «йога» походить від дієслівного кореня «йудж», що означає «єднати» або «збирати разом»

Йог – людина, яка збирає себе до купи «тут і зараз». Є древня метафора йоги: тіло людини – це віз, коні, які її везуть, – це почуття, а візничий – то розум. Та вічне питання – хто господар упряжі?Господар – це той хто може керувати своєю упряжжю: тілом, розумом, емоціями. Йог – людина, яка завдяки практикам має вибір: йти або ні на поводу гніву, печалі або інших деструктивних емоцій. Він не бореться з ними (навіщо господарю воза боротися з кіньми, які його везуть?), замість цього він вміє стримувати свої почуття під контролем.

«Контроль почуттів – саме це йогою зветься» (Катха Упанішада)

 

Галина Хенсон, інструктор Школи силових тренінгів «Абхайя»
П.С. вже після написання статті дізналася, що на останній конференції з йоги в Барселоні датчанин проводив майстер клас з синтезу паркура та йоги!))

 

galinayoga